Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Głośniki tył Octavka I

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Głośniki tył Octavka I

    Witam. ABS działa? Opisane objawy wskazują na sygnalizację niesprawności tego układu.
    krzysiek nowy moto

  • #2
    Głośniki tył Octavka I

    Mam pytanie czy w Octavii I można zamontować głośniki w tylnych drzwiach?? I czy trzeba montować je w tych małych kratkach przy klamce czy gdzie indziej?? Może one mają inne przeznaczenie.(Nie mam w nich el.szyb, bo mam tylko przednie elektryczne.)

    Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

    Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
    Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
    Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

    Komentarz


    • #3
      roLLo, Przy klamce w tylnych drzwiach montuje się głośniczki Linkśli potrzebujesz z tyłu głośniki,to są na nie miejsca w plastikach po obu stronach tylnej półki,lub jeśli chcesz 16 to montuje się w półce.
      Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

      Komentarz


      • #4
        Co to znaczy głośniczki wysokotonowe ?

        Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

        Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
        Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
        Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

        Komentarz


        • #5
          roLLo, W przednich drzwiach masz w górnej części z przodu plastikowe trójkąciki.Zdejmij jeden(ostrożnie,aby nie połamać zaczepów) i zobaczysz,co to jest głośnik wysokotonowy.
          Zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach.

          Komentarz


          • #6
            roLLo, tzw. tweeter, coś co piszczy a nie dudni basem :wink:
            Nie dyskutuj nigdy z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem ...

            Komentarz


            • #7
              czyli z tylu mozna takie zamontować. Ile kosztują takie "tweeter'y"?

              Octavia 1.9 TDI ASV 2004---> FOTKI

              Była Fabia 1 1.4 MPI CLASSIC
              Jest O1 1.9 TDI ASV DRIVE
              Jest RAPID 1.2 TSI CJZD 110 KM RM 2016

              Komentarz


              • #8
                roLLo, zadaj Ci tylko jedno pytanie - po co chcesz montować głośniki z tyłu :?:
                With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                Komentarz


                • #9
                  roLLo, odpuść sobie ten tył, szkoda Twojego czasu, pieniędzy i roboty. Nie da to żadnego efektu, no chyba że podczas jazdy przełazisz na tył, kładziesz się na kanapie i słuchasz muzyki, wtedy ok, w pozostałych przypadkach nie ma to sensu. Zrób porządnie przód (wygłuszenie itd. poczytaj jak chłopaki robili cuda) a gwarantuje że będziesz zadowolony.

                  Komentarz


                  • #10
                    roLLo zauważ tylko jedną sprawe - jesli zamontujesz w tych miejscach glośniczki wysokotonowe to zwróć uwagę w jak malej odleglości będą one od Twoich uszu, biorąc pod uwagę fakt że są to głośniczki ''grające'' tylko wysokimi tonami sprawisz ze będzie Cie drażnić ich nadmiar w słuchanej muzyce - będą Ci gwizdać prosto w ucho.
                    Jeśli chcesz zapewnić tylnym pasażerom troche dzwieku to lepiej pomyslec nad innym rozwiązaniem, np. jakies lepsiejsze głośniczki w tylnej półce wyciszone na tyle że będą je słyszeć pasażerowie tylnej kanapy ale nie Ty.
                    Jeśli zaś myślisz ze montując głośniki z tyłu uzyskasz fajny przestrzenny dźwięk to uwierz - tylko pogorszy to sprawe -(prawa fizyki)

                    Ogółem jakiegokolwiek wątku o głośnikach z tyłu byś nie założył usłyszysz jedną SŁUSZNĄ odpowiedz - zainwestuj w przód a będziesz baaardzo zadowolony

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez kozi1987
                      zainwestuj w przód
                      Wiem, że to będzie troszkę nie w temacie ale raczej jako alternatywa dla twórcy wątku:

                      Co można zrobić nie prując tapicerki, nie klejąc mat itd. aby jednak poprawić odsłuch w Octavii? Osobiście pozmniejszałem kondensatorki na tweeterach i już jest lepiej, brakuje jednak ciągle dołu pasma. Nie chodzi tu o takie basy, żeby w fotel wbijało ale takie żeby jednak dźwięk nie był suchy jak pieprz. Może na jakieś inne zamienić głośniki w dole drzwi? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie?
                      :

                      Komentarz


                      • #12
                        Zamieszczone przez zpluta
                        Może na jakieś inne zamienić głośniki w dole drzwi? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym względzie?
                        wymiana głośników NIC nie da dopóki nie przygotujesz im środowiska pracy :diabelski_usmiech
                        With age comes wisdom, but sometimes age comes alone

                        Komentarz


                        • #13
                          Nexus6, dokładnie tak jak kolega pisał. Nawet wsadzenie głośników za 1tyś też nie wiele zda jak nie przygotujesz im odpowiedniego miejsca pracy. Wiem bo sam wytłumiałem drzwi i powiem szczerze że nawet seria w OI potrafi wtedy ładnie zagrać
                          Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                          Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez Nexus6
                            wymiana głośników NIC nie da
                            Cóż - spodziewałem się takiej odpowiedzi. Nie jestem totalnym laikiem w tych sprawach, więc (przynajmniej z grubsza) rozumiem w czym rzecz. Pozostaje w takim razie albo pogodzić się z tym, co jest, albo kiedyś pomyśleć o przeróbkach.

                            Dzięki.
                            :

                            Komentarz


                            • #15
                              zpluta, wytłumiaj drzwi bez obaw Mi to zajęło jakieś 4-6 godzin roboty dodam że robiłem sam i pierwszy raz.
                              Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                              Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez SuchyX
                                zpluta, wytłumiaj drzwi bez obaw Mi to zajęło jakieś 4-6 godzin roboty dodam że robiłem sam i pierwszy raz.
                                Wiesz, ja jestem taki człowiek, co z grubsza roboty nie unika i się nie boi, natomiast zawsze się boję, że coś schrzanię albo zrobię tak, że za jakiś czas trzeba będzie znów rozbierać i poprawiać. Super by było, gdyby ktoś mi chociaż nadzorował taką robotę, to byłbym spokojny o efekt. No i zostają koszty a w tej chwili, kiedy zaczynam dopiero spłacać samochód, nie jest to też sprawa do pominięcia.
                                :

                                Komentarz


                                • #17
                                  Kupujesz sześciopak piwa i robisz. Nie ma lepszej satysfakcji jak zrobienie czegoś samemu i potem banan na twarzy :szeroki_usmiech. Sam się wahałem przez 2 miesiące czy robić samemu czy komuś to zlecić ale postanowiłem zrobić to sam i się udało. :lol:
                                  Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                                  Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    Zamieszczone przez SuchyX
                                    Sam się wahałem przez 2 miesiące czy robić samemu czy komuś to zlecić ale postanowiłem zrobić to sam i się udało. :lol:
                                    No to może za dwa miesiące też spróbuję ... chyba że do wiosny poczekam

                                    A co konkretnie robiłeś? Samo wytłumienie drzwi czy coś więcej? I jak się ma efekt w stosunku do wkładu?
                                    :

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      Kupiłem maty dwa rodzaje jedna miękka druga twarda. Miękką dałem do środka na blachę drzwi od wew. a miekką mate dałem na otwory technologiczne. Do tego dokupiłem dystanse z MDF i wywaliłem te plastikowe do który się przykręca głośniki oraz oczywiście jak złożyłem z z MDF to uszczelniłem je dookoła silikonem aby głośnik w jego obrębie nie łapał lewego powietrza. A dlaczego miękka mata do zaklejenia otworów technologicznych a dlatego bo łatwiej da się ją ułożyć bo trzeba lekko ją wgiąć do środka żeby potem boczek od drzwi ładnie się dopasował i dało się przykręcić.

                                      Sklep POWE :: panele MDF, głośniki samochodowe, pierścienie MDF, zwrotnice głośnikowe, astra, polonez, lanos, fabia, brava, golf: Octavia 1 - dystans MDF pod głośnik 165mm (2 sztuki) - takie dystanse pasują jak ulał. Oczywiście zamówiłem z opcją impregnacji aby w razie czego jakby woda się dostała na nie to żeby nie napuchły.

                                      I najważniejsze jakbyś się zdecydował na robienie samemu to dobrze odtłuść elementy te na które będą przyczepiane maty żeby potem Ci się z czasem nie odkleiły. No i musisz mieć dobrą suszarkę albo opalarkę by maty nagrzać je przed nałożeniem wtedy są miekkie łatwo się je układa. Jak ostygną to z twardnieją. Ja wytłumiałem w tamtym roku też właśnie jakoś w tym okresie czasu i po zimie jak i po wakacjach nic z nimi się nie stało a wiem to stąd bo jak przyciemniałem szyby to musiałem trochę kawałek maty odkleić aby się do śrub dostać. Także jak masz w planach przyciemnić sobie szyby to najpierw to zrób a potem się weź za wytłumianie bo inaczej narobisz sobie podwójnej roboty tak jak ja :szeroki_usmiech
                                      Navi:Asus A639+mod(416@640Mhz)
                                      Mobil:Uniden PC 68 Elite<->Sirio Performer 5000/dziurka

                                      Komentarz

                                      POWRÓT NA GÓRĘ
                                      Pracuję...
                                      X